Vitt porslin med gulddekor.
Kaffekanna 28 cm
Kaffekanna 20 cm
Mjölkkanna 20 cm
Sockerskål 11,5 cm
12 kaffekoppar med fat
Större kaffekannans lock med nagg. Mindre kaffekannan med nagg och bristningar på fotringen. Sockerskålen saknar lock. Ett kaffefat med nagg, ett med stjärnspricka. En kaffekopp med fotringsnagg, två med sprickor. En extra kaffekopp med avslagen hänkel och fat med nagg och stjärnspricka medföljer. Slitage.