Belysning Vägglampor
1166258
Hans Bergström
(1910-1996)

HANS BERGSTRÖM, vägglampor, ett par, V319, Ateljé Lyktan, formgivna 1947.

Mässing. Invändigt lackerade. Höjd ca 23 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Repor. Märken.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704-557104

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
6 000 SEK