Belysning Bordslampor
1166297
BORDSLAMPA, empirestil, porslin och förgylld metall. Frankrike, tidigt 1900-tal.
Bordslampa, empirestil, porslin och förgylld metall. frankrike, tidigt 1900-tal.

Polykromt bemålad, med romantiserande dekor av sittande dam med duva i naturmiljö. Total höjd med skärm 58 cm.

Slitage, ej testad. Smärre färgbortfall och märken.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L114
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

1 dag
450
43
47
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 500 SEK. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
6 dec 11:44
450 SEK
6 dec 11:43
400 SEK
6 dec 11:40
350 SEK
5 dec 18:37
300 SEK