CG HALLBERG, bestickuppsättning, 53 delar, silver. Stockholm, 1950-tal, 2632 gram.

Bestående av:
11 bordsskedar, längd 18 cm, 564 gram.
11 bordsgafflar, längd 16,5 cm, 536 gram.
11 bordsknivar, längd 22 cm.866 gram.
12 smörgåsgafflar, 326 gram.
5 smörknivar, 250 gram.
3 kaffeskedar, 90 gram.

Slitage.

Utropspris
4 000 SEK