HUGO ELMQVIST, vas, patinerad brons, signerad.
Vas med reliefdekor av trollsländor och blommor. Signerad H. Elmqvist Dec. G. Backlund a.b. e.Gj-metod Stockholm. Höjd 15 cm.
Helhetsintrycket är gott. Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10