Konst Klassisk svensk konst
1166670
Knut Ekwall
(1843-1912)
Knut ekwall, olja på duk monogramsignerad

KNUT EKWALL, olja på duk monogramsignerad.

A tergo märkt med blyerts på spännramen "Novemberdag", "Professor Knut Ekvall". 65 x 47 cm.

Duken med märke efter spännram. Fläckar.

Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37

Utropspris
4 000 SEK