SERVIS, 86 dlr "Blå blomst" Royal Copenhagen Danmark 1900-talets andra hälft porslin

Bestående av;
12 tallrikar, diam 25 cm modellnr 1621,
12 tallrikar, diam 22 cm modellnr 1623,
12 djupa, diam 22,5, modellnr 1616,
2 djupa skålar, modellnr 1522,
1 ovalt uppläggningsfat, modellnr 1557, längd 40 cm,
1 runt uppläggningsfat, modellnr 1563, diam 33,5 cm,
1 såsbåt, modelnr 1651,
1 skål, diam 22,5 cm, modellnr 1527,
1 sockerskål, modellnr 1680,
1 gräddkanna, modellnr 1538,
6 kaffekoppar m fat, modellnr 1546,
18 kaffekoppar m fat, modellnr 1549,
18 assietter, modellnr 1625.

Obetydligt ytslitage. Obetydligt nagg.

Klubbat pris
13 700
1 216
1 269
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (42 bud)
5 aug 2019 20:49
13 700 SEK
5 aug 2019 20:42
13 200 SEK
5 aug 2019 20:40
12 700 SEK
5 aug 2019 20:39
12 200 SEK
5 aug 2019 20:39
12 000 SEK
5 aug 2019 20:22
11 700 SEK
5 aug 2019 14:11
11 200 SEK
2 aug 2019 18:35
10 700 SEK
2 aug 2019 18:35
10 200 SEK
2 aug 2019 18:35
10 000 SEK
2 aug 2019 15:11
9 800 SEK
2 aug 2019 15:10
9 600 SEK
2 aug 2019 13:02
9 400 SEK
2 aug 2019 13:02
9 200 SEK
2 aug 2019 13:02
9 200 SEK
2 aug 2019 11:15
9 000 SEK
2 aug 2019 8:46
8 800 SEK
2 aug 2019 8:46
8 600 SEK
2 aug 2019 8:46
8 400 SEK
2 aug 2019 6:08
8 200 SEK
1 aug 2019 21:53
8 000 SEK
1 aug 2019 21:51
7 800 SEK
1 aug 2019 21:51
7 800 SEK
1 aug 2019 13:36
7 600 SEK
1 aug 2019 13:36
7 550 SEK
1 aug 2019 13:35
7 400 SEK
1 aug 2019 13:35
7 200 SEK
1 aug 2019 13:35
7 000 SEK
1 aug 2019 13:35
6 800 SEK
1 aug 2019 13:35
6 600 SEK
1 aug 2019 13:35
6 400 SEK
1 aug 2019 13:35
6 200 SEK
1 aug 2019 13:35
6 000 SEK
1 aug 2019 13:35
5 800 SEK
1 aug 2019 13:35
5 600 SEK
1 aug 2019 13:34
5 400 SEK
1 aug 2019 13:34
5 200 SEK
1 aug 2019 11:08
5 000 SEK
31 jul 2019 19:55
4 800 SEK
30 jul 2019 11:16
4 600 SEK
30 jul 2019 8:36
4 400 SEK
29 jul 2019 22:02
4 200 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13