Design Möbler
1166782
LE CORBUSIER, PIERRE JEANNERET, CHARLOTTE PERRIAND vilstol, LC4, Cassina, Italien. 1900-talets senare del

Stomme av förkromad metall samt svartlackerat underrede, sits klädd med koskinn samt lös nackkudde av svart skinn, märkt i ram LC4 19239 amt med etikett för Cassina, längd ca 160 cm

Smärre slitage.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - P1
Övrigt

formgiven av designertrion Le Corbusier, Pierre Jeanneret och Charlotte Perriand år 1928 och satt i produktion av Cassina år 1965

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
23 500
2 238
2 519
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (36 bud)
11
14 jul 14:29
23 500 SEK
12
14 jul 14:29
23 000 SEK
12
14 jul 14:27
22 500 SEK
11
14 jul 14:27
21 500 SEK
11
14 jul 14:20
21 088 SEK