Konst Klassisk svensk konst
1166824
Herman af Sillén
(1857-1908)
Herman af sillÉn, herman af sillén, olja på duk, sign och dat (19)03

HERMAN AF SILLÉN, Herman af Sillén, olja på duk, sign och dat (19)03.

Märkt a tergo "34. Strandparti från Bornholm Vinst nr 49 Framlidne Kom. kapt. af Silléns Tafvellotteri". 42 x 37 cm.

Duk uppklistrad på pannå. Smärre repor.

Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
10 000 SEK