HERMAN AF SILLÉN, Herman af Sillén, olja på duk, sign och dat (19)03.
Märkt a tergo "34. Strandparti från Bornholm Vinst nr 49 Framlidne Kom. kapt. af Silléns Tafvellotteri". 42 x 37 cm.
Duk uppklistrad på pannå. Smärre repor.