Design Möbler
1167051
Poul Kjaerholm
(1929-1980)

POUL KJAERHOLM, soffa PK31/3 E Kold Christensen Danmark 1900-talets senare del

Tre-sits, klädd med brunt skinn, lösa plymåer, stomme av mattpolerat stål, märkt med E Kold Crhistensens signum, längd 198 cm, sitthöjd ca 40 cm

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - P1
Övrigt

Formgiven 1958

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
88 000
8 380
9 434
Utropspris
60 000 SEK
Budhistorik (29 bud)
14 jul 14:23
88 000 SEK
14 jul 14:22
86 000 SEK
14 jul 14:22
84 100 SEK
14 jul 14:22
84 000 SEK
14 jul 14:21
82 000 SEK