1167258
JULSERVIS, 58 delar, porslin, "God Jul" / "Jul Gustavsberg", Gustavsberg/Rörstrand, sent 1900-tal / 2000.
 2000
 2000
 2000
 2000
 2000

Dekor av granbård och texten "God Jul". Handmålad. Stämplade.
12 mattallrikar, 26 cm
12 djupa tallrikar, 21
12 assietter, 20
Tillbringare, 14,5
Uppläggningsfat, 22
Uppläggnings-/skinkfat, 41
Karott m lock, oval, 26
2 runda skålar, 13
Rund skål, 23
Burk med lock, 9,5
13 kaffekoppar med fat
1 kandelaber, h 23

Minimalt slitage.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
6 000 SEK