SEKRETÄR, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft.

Fanerad med valnöt. Beslag av mässing. Lådor och fack bakom klaff. Nedtill två lådor. Längd 94, bredd 54, höjd 99 cm.

Torksprickor, fanerlagningar, fanerbortfall. Nyckel saknas.

Klubbat pris
24 000
2 118
2 210
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (42 bud)
9
5 aug 2019 15:59
24 000 SEK
8
5 aug 2019 15:57
23 000 SEK
9
5 aug 2019 15:57
22 010 SEK
9
5 aug 2019 15:56
22 000 SEK
8
5 aug 2019 15:56
21 000 SEK
9
5 aug 2019 15:56
20 000 SEK
8
5 aug 2019 15:55
19 500 SEK
9
5 aug 2019 15:55
19 000 SEK
8
5 aug 2019 15:54
18 500 SEK
9
5 aug 2019 15:53
18 000 SEK
8
5 aug 2019 15:53
17 500 SEK
9
5 aug 2019 15:53
17 000 SEK
5 aug 2019 15:53
16 500 SEK
8
5 aug 2019 15:53
16 000 SEK
5 aug 2019 15:53
15 500 SEK
8
5 aug 2019 15:52
15 500 SEK
5 aug 2019 15:52
14 500 SEK
8
5 aug 2019 15:52
14 000 SEK
5 aug 2019 15:51
13 500 SEK
9
5 aug 2019 15:51
13 010 SEK
5 aug 2019 15:51
12 510 SEK
9
5 aug 2019 15:51
12 010 SEK
9
5 aug 2019 15:50
12 000 SEK
5 aug 2019 15:50
11 500 SEK
9
5 aug 2019 15:50
10 500 SEK
8
5 aug 2019 15:50
10 000 SEK
8
5 aug 2019 15:50
9 700 SEK
5 aug 2019 15:43
9 500 SEK
5 aug 2019 12:23
9 300 SEK
5 aug 2019 12:23
9 200 SEK
5 aug 2019 12:23
9 000 SEK
5 aug 2019 12:23
8 800 SEK
5 aug 2019 8:58
8 600 SEK
5 aug 2019 8:58
8 400 SEK
5 aug 2019 5:28
8 200 SEK
4 aug 2019 23:14
8 000 SEK
3 aug 2019 5:15
7 200 SEK
2 aug 2019 22:32
6 999 SEK
31 jul 2019 4:53
4 400 SEK
30 jul 2019 20:10
4 000 SEK
30 jul 2019 15:02
3 000 SEK
30 jul 2019 13:02
1 000 SEK