BYRÅ, svensk rokoko, 1700-talets andra hälft.

Fanerad med alm och almrot. Beslag av mässing. Tre lådor. Längd 111, bredd 60, höjd 84 cm. Nyckel finns.

Senare bakstycke. Senare beslag. Fanerlagningar.

Utropspris
15 000 SEK