TRÅGSOFFA, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets början.

Gråmålad. Tråg med svängda armlän. 8 nedåt avsmalnande ben. Skuren bårddekor. L 182.

Slitage. Flisa. Smärre skador.

Utropspris
5 000 SEK