Konst Klassisk svensk konst
1167407
Bruno Liljefors
(1860-1939)

BRUNO LILJEFORS, olja på pannå. Ej signerad.

Gran och tjärn. 24 x 35,5 cm.

Helhetsintrycket är mycket gott. Obetydliga ytrispor.

Proveniens

Etikett a tergo Åmells konsthandel, objektnummer 10185.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
16 500
1 571
1 769
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (27 bud)
9
17 jul 18:14
16 500 SEK
17 jul 18:14
16 000 SEK
12 jul 10:17
15 500 SEK
8
12 jul 10:17
15 000 SEK
8
11 jul 21:36
14 500 SEK