BESTICK, 89 delar, silver, bl.a. "Svensk spets" samt "Svensk Rund". Bl.a. GAB, CG Hallberg, 1700-1900-tal, 3171 g.

Bestående av:
9 matgafflar, CF Carlman, 685 gram.
1 osthyvel, GAB, 83 gram.
1 fisksked, Lister, Danmark, 87 gram.
6 skedar, 89 gram.
4 smörknivar, CG Hallberg samt GAB, 170 gram.
5 gafflar, (4 GAB + 1 gaffel, CG Hallberg), 204 gram.
5 fruktknivar, GAB, 266 gram;
6 skedar, (5 GAB + 1 CG Hallberg), 249 gram.
6 skedar, Seseman, 162 gram.
8 fruktgafflar, GAB, 187 gram.
6 skedar, (5 GAB + 1 CG Hallberg),148 gram.
3 skedar, GAB, 91 gram.
4 skedar, (2 GAB + 2 K.A), 101 gram.
8 skedar (5 CG Hallberg + 3 GAB), 119 gram
6 skedar, CG Hallberg, 89 gram.
6 skedar, GH, 112 gram.
1 udda gaffel, CG Hallberg, 26 gram.
1 större sked, Ryssland, 1803, 97 gram.
1 sked, Ulfsberg, 76 gram.
2 udda skedar, bl.a. CG Hallberg, 130 gram.

3171 gram.

Slitage, gravyrer på flera.

Utropspris
5 000 SEK