Emil Benediktoff Hirschfeld

(Tyskland, 1867-1922)
Emil Benediktoff Hirschfeld
(Tyskland, 1867-1922)

EMIL BENEDIKTOFF HIRSCHFELD, olja på duk, signerad E.B. Hirschfeld.

Hamnmotiv. 66 x 80 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 514, "Internationella Höstauktionen", 1999, kat nr 254; privat samling.

Klubbat pris
4 000
353
368
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
30 jul 2019 18:52
4 000 SEK
30 jul 2019 18:52
3 700 SEK
30 jul 2019 18:51
3 500 SEK
30 jul 2019 18:50
3 200 SEK
30 jul 2019 18:47
3 000 SEK
23 jul 2019 21:31
2 000 SEK
23 jul 2019 16:57
1 000 SEK