ALLAN ÖSTERLIND, olja på pannå, signerad Allan Österlind.
Höet bärgas. 53 x 63 cm.
Smärre färgbortfall.
Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 514, "Internationella Höstauktionen", 1999, kat nr 224; privat samling.