Militaria Vapen
1167674
SABELBAJONETTER, 2 st, m/1867, samt HIRSCHFÄNGER, 1800-tal.
Sabelbajonetter, 2 st, m/1867, samt hirschfÄnger, 1800-tal.

Sabelbajonetter längd 63 cm. Hirschfänger (klinga märkt Köpenhamn) längd 69 cm.

Slitage. Korrosion. Klingor med nagg.

Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37

Utropspris
3 000 SEK