MARIA WRANGEL, olja på pannå, signerad och daterad 1912.
"Landskap", möjligen Ödeshög. Under signatur "får ej kopieras". 16,7 x 80 cm.
Gulnad fernissa. Färgbortfall. Pannåskada.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10