Konst Klassisk svensk konst
1167712
Maria Wrangel
(1861-1923)
Maria wrangel, olja på pannå, signerad och daterad 1912

MARIA WRANGEL, olja på pannå, signerad och daterad 1912.

"Landskap", möjligen Ödeshög. Under signatur "får ej kopieras". 16,7 x 80 cm.

Gulnad fernissa. Färgbortfall. Pannåskada.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
8 000 SEK