MATBORD, gustaviansk stil, 1900-talets början. Två iläggsskivor medföljer.

Utdragbart bord av mahogny med flera träslag. Beslag av mässing. Längd (112+51+51) totalt 214, bredd 110, höjd 74 cm.

Slitage. Repor. Märken.

Utropspris
4 000 SEK