Franz von Persoglia

(Österrike, 1852-1912)
Franz von Persoglia
(Österrike, 1852-1912)

FRANZ VON PERSOGLIA, olja på förstärkt pannå, signerad.

Skogspromenaden. 53 x 36 cm.

Pannå med nålstick längs övre och undre ytterkant. Ställvis skrapmärken.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, Stockholm, "Internationella Vårauktionen", 29 maj - 1 juni 2007, kat nr 336.

Klubbat pris
3 850
342
356
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
7 aug 2019 10:47
3 850 SEK
7 aug 2019 10:47
3 650 SEK
6 aug 2019 20:47
3 350 SEK
6 aug 2019 20:47
3 150 SEK
3 aug 2019 18:59
3 000 SEK