Design Möbler
1167795
Otto Schulz
(1882-1970)
 sidebard, boet, 1930 tal
 sidebard, boet, 1930 tal
 sidebard, boet, 1930 tal
 sidebard, boet, 1930 tal
 sidebard, boet, 1930 tal
 sidebard, boet, 1930 tal
 sidebard, boet, 1930 tal
 sidebard, boet, 1930 tal
 sidebard, boet, 1930 tal
 sidebard, boet, 1930 tal
 sidebard, boet, 1930 tal

OTTO SCHULZ, skåp / sidebard, BOET, 1930-tal.

Skåp fanerat med flera träslag, tre dörrar med intarsiadekor och bakomliggande hyllor. Stämplat Boet på bakstycket. Bredd 200, bredd 36, höjd 108 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Märken.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - Z1
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
10 000 SEK