LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-talets början, empire.

Förgylld och patinerad brons. Räfflat skaft. Dekor av kvinnliga hermer. Höjd 29 cm.

Borrade för el. Omarbetade till lampfötter. Förgyllning och patinering med slitage.

Utropspris
15 000 SEK