KAFFESERVIS, tre delar, silver, rokokostil, svenska importstämplar, 1900-tal.
Kaffeservis bestående av kaffekanna, gräddkanna med samt sockerskål med lock. Dekor med åsar.
Locknoppar i form av blommor. Höjd 10-22 cm. Total vikt ca 1225 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.