Silver Övrigt
1168065
BÄGARE, 3 stycken, silver, 1800-tal respektive 1900-tal.
BÄgare, 3 stycken, silver, 1800 tal respektive 1900 tal

Tre bägare av silver.
Tore Kullander, Borås, 1962, höjd 13 cm. Gustaf Israel Lyberg, Eksjö, 1842, höjd 8 cm. Bengt Tornberg, Linköping, 1809, höjd 8 cm. Total vikt ca 477 gram.

Smärre slitage, de två äldre med gravyrer i botten.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
3 000 SEK