BÄGARE, 3 stycken, silver, 1800-tal respektive 1900-tal.
Tre bägare av silver.
Tore Kullander, Borås, 1962, höjd 13 cm. Gustaf Israel Lyberg, Eksjö, 1842, höjd 8 cm. Bengt Tornberg, Linköping, 1809, höjd 8 cm. Total vikt ca 477 gram.
Smärre slitage, de två äldre med gravyrer i botten.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.