LJUSSTAKAR, ett par, mässing, Gusum, omkring 1900.
Modell 82. Kulformade ljusstakar av mässing på kulfötter. Stämplade Gusums Bruk 82. Höjd 9,5 cm.
Bucklor. Fläckar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10