1168212
SALTSKÅLAR, 4 st, silver, Ryssland 1800-tal och SALTSKEDAR, silver, Finland 1920-tal.
SaltskÅlar, 4 st, silver, ryssland 1800 tal och saltskedar, silver, finland 1920 tal

Olika former och tillverkare, bredd 7,5 - 9,5 cm. Skedarna med förgyllda blad, längd ca 7 cm.
Sammanlagd vikt 157,5 g.

Åldersrelaterat slitage samt bucklor. Den runda skålen med bristningar. Sliten förgyllning.

Nan Jarjis
Nan Jarjis

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
170
1 816
188
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (10 bud)
6 aug 20:32
170 EUR
6 aug 20:32
161 EUR
6 aug 20:31
151 EUR
6 aug 20:31
141 EUR
6 aug 20:30
130 EUR