BESTICKSERVIS, 77 delar, silver, modell Chippendale, GAB, 1930-tal.

6 matknivar, 25.5 cm
6 matgafflar, 20 cm
6 matskedar, 20 cm
6 bordsknivar, 21 cm
6 bordsgafflar, 18 cm
6 bordsskedar, 18 cm
6 dessertgafflar, 14 cm
6 kaffeskedar, 12 cm
6 mockaskedar, 10.5 cm
6 fiskgafflar, 17.5 cm
6 fiskknivar, 20 cm
3 smörknivar, 19.5 cm
6 fruktknivar, 15.5 cm
1 syltsked, 14 cm.
1 potatissked, 18 cm,

Totalvikt, knivar med stålblad exkluderade, ca 1855 g.

6 ostknivar, 1 sillsked, samt gaffel i nysilver medföljer (se bild). Anlupen. Smärre slitage. Gravyr.

Utropspris
8 000 SEK