Metall. Målad dekor föreställande Musse Pigg. Skärmen från omkring år 1900, målningen senare omkring 1900-talets mitt. Bredd 50, höjd 77 cm.
Färgbortfall. Skador. Rostangrepp.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10