Möbler Skåp & Byråar
1168290
SIDEBOARD MED BARSKÅP, Sverige, 1950-tal.
Sideboard med barskÅp, sverige, 1950 tal

Sideboard fanerat med teak. Nedfällbar lucka med bakomliggande barskåp med spegelinredning. Fyra lådor. Skåp med intarsiadekor på dörrarna och hyllinredning. Bredd 174, djup 45, höjd 107 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Repor. Märken.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
4 000 SEK