Design Övrigt
1168351
Karl Lindström
(1865-1936)
Karl lindstrÖm, vas, porslin, jugend, rörstrand, tidigt 1900 tal

KARL LINDSTRÖM, vas, porslin, jugend, Rörstrand, tidigt 1900-tal.

Jugendvas med dekor av blåsippor. Signerad KL och stämplad Rörstrand. Höjd 15 cm.

Mynnigsnagg. Helhetsintrycket är gott.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
2 500 SEK