GERTRUD LÖNEGREN, bordslampa, stengods, Rörstrand, 1940-tal.
Dekor av fiskar. Djupstämplad Rörstrand Lönegren L 254, Handdrejad. Höjd 25 cm.
Krackelyr. Ej funktionstestad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10