Silver Bestick
1168491
BESTICK ca 127 dlr, silver svenska importstämplar 1900-talets första hälft
Bestick ca 127 dlr, silver svenska importstämplar 1900 talets första hälft

Bestående av;
9 knivar, längd 21,5 cm,
18 knivar, längd 19 cm,
6 smörknivar,
9 gafflar, längd 18,5 cm,
18 gafflar, längd 17 cm,
9 gafflar, längd 14 cm,
9 skedar, längd 19 cm,
9 skedar, längd 17 cm,
12 skedar, längd 13,5 cm,
1 serveringssked,
9 fiskknivar, längd 19 cm,
9 fiskgafflar, längd 16,5 cm.
Alla delar med monogram E.
Total vikt inkl blad ca 5280 gram

Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Senare gravyr.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
16 000
1 498
1 654
Utropspris
20 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
12 aug 20:06
16 000 SEK
12 aug 20:05
15 000 SEK
12 aug 20:05
14 000 SEK
12 aug 20:05
13 500 SEK
12 aug 20:05
13 000 SEK