FAT, fem stycken, samt VAS, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor och växter, diameter 15,3-15,4 cm. Vas, med formad dekoration av drakar. Höjd 23,5 cm.

Ett fat med stjärnspricka, smärre nagg. Vas borrad. Mistor, slitage.

Utropspris
4 000 SEK