CHRISTIAN FREDRIK SWENSSON, olja på duk lagd på pannå, signerad C.F. Swensson.
Kustlandskap med båtar. 34 x 54 cm.
Uppfodrad duk. Ställvis färgbortfall. Ställvis krackelerad. Retuscher. Skrapmärken. Oxiderad fernissa.