1168803
Carl Larsson
(1853-1919)
Carl larsson, färglitografi, etat 2, 25 handsignerade exemplar. utförd 1896. "sankt göran"

CARL LARSSON, färglitografi, etat 2, 25 handsignerade exemplar. Utförd 1896. "Sankt Göran".

Bildstorlek 47 x 62,9 cm; bladstorlek 58,3 x 74 cm.

Pappersförlust. Revor. Repor. Repa med färgförlust. Färgerna bleknade. Gulnad.

Hjert & Hjert 113.

Övrigt

För Föreningen för Grafisk Konst.

Slutpris
15 700
1 465
1 622
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
28 jul 15:00
15 700 SEK
28 jul 15:00
15 200 SEK
28 jul 14:57
14 700 SEK
28 jul 14:57
14 200 SEK
28 jul 14:54
13 700 SEK