BESTICK 61 dlr Chippendale silver Tyskland 1900-talets första hälft
Bestående av;
12 knivar, längd 21 cm,
12 gafflar, längd 17,5 cm,
12 skedar, längd 21 cm,
12 skedar, längd 13,5 cm,
12 skedar, längd 10,5 cm.
1 sockertång.
Total vikt ca 2380 gram
Åldersrelaterat slitage. Anlupen.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.