Silver Bestick
1168814
BESTICK 34 dlr silver Ryssland 1800-talets andra hälft
Bestick 34 dlr silver ryssland 1800 talets andra hälft

Bestående av;
1 soppslev, längd 31 cm,
2 gafflar, längd 20,5 cm,
6 skedar, längd 22 cm,
6 skedar, längd 21,5 cm,
6 skedar, längd 18 cm,
1 sked, längd 18 cm,
4 skedar, längd 14,5 cm,
8 skedar, längd 13,5 cm..
Olika tillverkare och år, bla Fredrik Fresen, S:t Petersburg 1852, Elias Bergqvist S:t Petersburg och Nikolaj W Nemirow-Kolodkin 1887.
Total vikt ca 1960 gram

Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Senare gravyr.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
4 000 SEK