Diamant 0,15 ct enligt gravyr. Mindre åttkantslipade diamanter på skenan. 18K vitguld. ESM, Svedboms Guldsmeds Ab Hov. Vetlanda 1959. Ringstorlek 17,25. Vikt 1,7 gram.
Diamant med nagg. Bruksslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10