MATTA, "Vinterträd, grå", rölakan, ca 226,5 x 149 cm, signerad HB ID.
(Hemslöjden Borås, Ingrid Dessau). Baksidan med påsydd etikett med skrivet bl.a. 10/1 1961. Tillverkad utan fransar.
Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar. Kortsidornas kanter lagade.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
15 000 SEK