Diverse Nysilver
1169107
BESTICKSERVIS, 107 delar, nysilver, WMF, Tyskland, 1900-tal.
Bestickservis, 107 delar, nysilver, wmf, tyskland, 1900 tal

Bestående av:
12 gafflar, längd 20,5 cm.
12 knivar, längd 23,5 cm.
12 skedar, längd 21,5 cm.
12 mindre skedar, längd 18,5 cm.
12 mindre gafflar, längd 18,5 cm.
12 mindre knivar, längd ca 20 cm.
6 sillgafflar, längd ca 13,3 cm.
12 mindre gafflar, längd 15,5 cm.
6 fiskgafflar, längd 17,5 cm.
4 fiskknivar, längd 20,5 cm.
1 smörkniv samt 1 udda kniv, längd 18 cm.
5 kaffeskedar, längd 13,5 cm.

Tre udda kaffeskedar medföljes. Slitage.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
3 000 SEK