GAB, bestickuppsättning, 68 delar, silver. "Rosenholm", Stockholm, 1940-70-tal.

12 gafflar, 17,5 cm, 474 gram.
12 knivar med rostfria blad, 19,5 cm, 770 gram.
10 gafflar, 13,5 cm, 202 gram.
12 skedar, 18 cm, 502 gram.
11 skedar, 12 cm, 160 gram.
11 skedar, 11 cm, 126 gram.

Totalvikt utan knivar, 1464 gram.

Slitage.

Utropspris
7 000 SEK