Silver Bägare & Skålar
1169607
SALTKAR, ett par, silver, möjligen Baltikum 1800-tal.
Saltkar, ett par, silver, möjligen baltikum 1800-tal.

Invändigt förgyllda, runda på tre svängda fötter. Släta, med monogram. Höjd 5 cm, diameter 8 cm, vikt 240 gram totalt.

En med buckla. Slitage.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
2 500 SEK