BORDSPENDYL, barockstil, 1900-talets början, Tyskland.

Fanerad med valnöt, bronserade detaljer av metall. Längd inkl fötter 36, bredd 26, höjd 59 cm. Pendel medföljer. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Slitage. Liten dekorskada.

Utropspris
4 000 SEK