SNEDKLAFFBYRÅ, senbarock, 1700-tal.
Ek. Nedfällbar skrivklaff med bakomliggande skrivinredning. fyra lådor under skrivklaff. Bredd 110, djup 55, höjd 100 cm.
Slitage. Torrsprickor. Kompletterad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10