ROYAL COPENHAGEN och BING & GRÖNDAL, servisdelar, 20 delar, porslin. Danmark, "Blå Måsen", 1900-talets andra hälft.

Bestående av:
8 assietter, 617, diameter 17,5 cm (en med stjärnspricka).
5 koppar med fat, 305, Bing & Gröndal.
3 koppar, 072, med 4 fat, 073 (en andrasortering).
1 kopp med fat, 463, Bing & Gröndal.
1 kopp med fat, onumrerad, Bing & Gröndal.
1 sockerskål med lock, 158.
1 vas, 681, Bing & Gröndal.

Smärre slitage. En med stjärnspricka, en andrasortering.

Utropspris
2 500 SEK