GLASSERVIS, 55 delar. Kosta, 1900-tal.

12 vinglas (höjd 13,5 cm), 16 dessertvin (höjd 11 cm), 12 champagneskåler (höjd 10,5 cm. 15 selterglas (höjd 10 cm).

Bruksslitage, nagg.

Proveniens

Carl-Eric Björkegrens samling.
Svensk privatsamling.

Utropspris
4 000 SEK