12 vinglas (höjd 13,5 cm), 16 dessertvin (höjd 11 cm), 12 champagneskåler (höjd 10,5 cm. 15 selterglas (höjd 10 cm).
Bruksslitage, nagg.
Carl-Eric Björkegrens samling.Svensk privatsamling.