Stomme av mässing, behängd med olikslipade prismor. Stamglas. För åtta ljus och med åtta ljuspunkter. Diameter 63, höjd 89 cm.
Slitage. Stamglas med nagg och skador. Något sned. Borrhål.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10